ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

איך גיל משפיע על ביטוח

ביטוח חובה נועד כדי להציע כיסוי כלכלי לנפגעי תאונות הדרכים ולהבטיח מימון של טיפולים רפואיים ופיסצויים כספיים במקרים של נכות ואובדן היכולת לעבוד. בנוסף, חברות הביטוח מציעות פוליסות משלימות להוצאות על נזקים לרכב כתוצאה תאונה או נסיבות אחרות.

מערכת Auto1 |12/02/2013 |13:05 צפיות: 11866
seperator

החוק מחייב כל נהג שבבעלותו רכב לבטח בביטוח חובה, אך כדי להבטיח החזרים כספיים על נזקים לרכב הנהג או לרכבים אחרים שמעורבים בתאונה, יש צורך בפוליסות ביטוח משלימות שמציאות כיסוי רחב. עלויות הביטוח משתנות בהתאם לרמת הכיסוי של חברות הביטוח וכתוצאה מעליה מתמדת בכלי הרכב בכבישים והסיכון הגובר להקלע לתאונת דרכים, נוצר צורך ברכישת תרופה למכה בצורת ביטוח מקיף, למקרים קיצוניים של הוצאות חמורות על תיקון הרכב, גניבה וכדומה. 

מחירי הביטוח יכולים להשתנות באופן מהותי בין מבוטח למבוטח
מחירי הביטוח יכולים להשתנות באופן מהותי בין מבוטח למבוטח

סוגי ביטוח משלים
כפי שהוסבר בפסקה הקודמת, ביטוח חובה מציע כיסוי כספי לנפגעי תאונות שזקוקים לטיפול רפואי ושיקום. בעקבות חוק הפיצויים שחוקקה המדינה בשנות השבעים, בכל מקרה של תאונה, בין אם זה באשמת הנהג או לא, עליהם לשלם פיצוי כספי לטיפולי ריפוי ושיקום הנפגע. לאחר חוק הזה חלו שינויים עמוקים בענף הביטוח, התחרות גברה וכתוצאה החלו לשווק פוליסת ביטוח צד ג לרכב וביטוח מקיף. ביטוח צד שלישי מיועד לכיסוי הוצאות התיקון של רכב נוסף בתאונה וביטוח מקיף כולל את ביטוח צד ג ונסיבות נוספות כגון, פריצות, גניבות, נזק מסופות טבע ועוד.  
 
הבדלים במחירי פוליסות
מחירי פוליסת הביטוח משתנים בהתאם לרמת ההגנה שהם מציעים, אך גם בהתאם לקריטריונים נוספים הקשורים לגיל הנהג, לאופיו של הנהג ולסוג הרכב. אלמנט הגיל מהווה שיקול חשוב ונהג צעיר נתפס כשייך לדרגת סיכון גבוהה יותר מנהג מנוסה, בגלל חוסר הניסיון והסטטיסטיקה שמראה על אחוזי תאונות גבוהים בקרב צעירים. עם זאת, גם אנשים מבוגרים עם ותק גדול בנהיגה, עלולים לשלם מחיר גבוה בגלל מגבלות בריאותיות ומגבלות המשוייכות לגילם (איטיות, חדות החושים וכדומה). 
לגיל הנהג השפעה רבה על מחיר הפוליסה
לגיל הנהג השפעה רבה על מחיר הפוליסה
בחירת הביטוח המתאים
מחיר הפוליסה אמנם מושפע מגורמים שונים ולגיל הנהג יש השפעה מסויימת על עלות הביטוח אך ניתן למצוא מחירים משתלמים אם משקיעים זמן במחקר החברות השונות הקיימות בענף הביטוח. עצה נוספת היא שביטוח רכב רוכשים באינטרנט, בגלל שלעיתים סגירת העסקה דרך הרשת, מציה הנחה סמלית ומאפשרת למבטח להתעמק בכמה פוליסות ביטוח ושנות בו זמנית. גורם הגיל אינו ניתן לשינוי, אך ישנם קריטריונים אחרים שמומלץ להבין כדי לבחור בפוליסה שמשתלמת. 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות