ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

יתרונות בתדלוק רכבים בגז

בעקבות המודעות הגוברת לאיכות הסביבה ומחירי הדלק שעולים מדי שנה, רבים בוחרים בהסבת הרכב להנעה בגז במקום בדלק. לשינוי זה יתרונות רבים ואף הטבות מס, אך בכל זאת יש חשש מסוים במעבר לגמפ"מ ובכתבה זאת נחקור את היתרונות מול החסרונות של תדלוק עם גז.

מערכת Auto1 |11/02/2013 |13:05 צפיות: 12173
seperator

בשנת 2002 מדינת ישראל אישרה את השימוש בגז כחומר התנעה לרכבים ואף הציעה הקלות במסים כדי לעודד שימוש בגז במקום בנזין. הגמפ"מ (גז פחמימני מעובה) מיובא מחו"ל שם הוא גם מיוצר ומותאם לרכבים שעברו הסבה להתנעה בגז. מחירי הדלק הגבוהים ובעיות הזיהום בערים הגדולות יוצרים צורך בשינוי רחב בתחזוקת הרכבים, אך לפני קבלת החלטה מומלץ להבין את האופציות השונות, כיצד מבצעים הסבה רכב לגז ומה היתרונות שיש בשימוש בגז. 

רכבים על גז הפכו להיות פופולאריים בשל עליית מחירי הדלק
רכבים על גז הפכו להיות פופולאריים בשל עליית מחירי הדלק
הסבת רכבים לתדלוק בגז
למרות התפיסה הרווחת, הסבת הרכב להתנעה עם גז אינה מורכבת ואינה דורשת שינוי ברכיבים של הרכב. המערכת של הגמפ"מ מתווספת למערכת הקיימת ונשמרת האופציה לעבור בין מערות התדלוק ולתדלק בדלק במקרה הצורך. המערכת שמותקנת הופכת את הגז לחומר בעיר שמשתווה לדלק מסוג 95 אוקטן והחסכון במחיר מתחיל כבר במהלך השנה הראשונה לאחר התקנת המערכת החדשה. 
הנעה על גז מורגשת באופן מוחשי
הנעה על גז מורגשת באופן מוחשי
יתרונות שבהסבה
הסבת הרכב לגז כרוכה בחשש מסוים שלרוב נובע מחוסר הבנה של היתרונות שיש לגמפ"מ על רכיבי הרכב. מה עדיף רכב גז או בנזין? למרות מה שמקובל לחשוב, שימוש בגז אינו כרוך בסיכון גבוה משמעותית משימוש בדלק והוא למעשה תורם לשימור המנוע והקטנת הבלאי בגלל היכולת לבעירה נקיה. כתוצאה מהשימוש יש מרווח גדול יותר לטיפולים ברכב והמנוע פועל באופן שקט יותר. בנוסף, השינוי מוזיל את עלויות התדלוק ועוזר בשמירה על הסביבה.  
 
רכבים היברידים- תרומה לסביבה
כמות המכוניות בכבישים עולה מדי שנה ובנוסף לעלות הגבוהה שבתדלוק עם בנזין, יש לכך השלכות חמורות על הסביבה. רכבים היברידים שייכים לקטגוריית המכוניות החסכוניות ביותר בישראל והם עושים שילוב בין דלק לגז, מפחיתים את הרעלים שנפלטים לאוויר ומעניקים לבעל הרכב חסכון משמעותי בהוצאות התחזוקה. במדינות רבות הרכבים ההיברידים הפכו לפופולאריים במיוחד בגלל העלות הזולה בתדלוק, החסכון והתרומה הבלתי מעורערת לאיכות הסביבה. כמו כן, ערים רבות בעולם מתירות באזורים הצפופים נסיעה רק במכוניות היברידיות כדי לווסת את רמת זיהום האוויר באזורים אלו. הסבת הרכב לשימוש בגז או רכישת מכונית היברידת דורשת השקעה חד פעמית אך בטווח הארוך מדובר בחסכון.
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות