ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

הפעלת פוליסת ביטוח רכב

כשישאלו את רוב האנשים אם יכולו לוותר על הרכב, רובם יענו נחרצות שלא ובלי הרכב לא יסתדרו. ההתייחסות של רבים לכלי הרכב הוא יותר מאמצעי תחבורה ולכן כאשר מדובר במכונית יקרה, הביטוח הנפוץ ביותר הוא הביטוח מקיף.

מערכת Auto1 |11/02/2013 |13:05 צפיות: 11704
seperator

לרוב נהגים מעדיפים להדחיק כל תרחיש אפשרי לתאונה, כי חרדה בדרך כלל לא מוסיפה ליכולת נהיגה ולעיתים גם פוגעת.  כדי לרכוש שקט נפשי, אנשים שמחזיקים ברכבים יקרים, רוכשים ביטוח מקיף לכל מקרה ותרחיש אפשרי, אך רבים לא יודעים שלא תמיד מומלץ להפעיל את פוליסת הביטוח ויש צורך להבין מספר גורמים לפני קבלת ההחלטה. 

ביטוח רכב מהוה את אחת ההוצאות הגדולות ביותר עבור משק בית
ביטוח רכב מהוה את אחת ההוצאות הגדולות ביותר עבור משק בית
ביטוח מקיף יתרונות וחסרונות
בניגוד לביטוח חובה שמכסה רק נזקים גופנים שעלולים להיגרם כתוצאה מתאונה,הביטוח המקיף מציע הגנה מקיפה, שכוללת בתוכה לעיתים את אופציית הביטוח צד ג, נזקי רכוש, מפגעי טבע ונזקים של מזק אוויר, פריצה וגניבה מהרכב וכדומה. ההבדלים בין ביטוח מקיף לבין ביטוח חובה משמעותיים ברמת הכיסוי אך קיימות גם הגבלות על תנאי הביטוח. הפעלת הפוליסה כרוכה בהשתתפות עצמית כספית של הלקוח וההחלטה על גובה הפיצוי היא של החברה המבטחת ותלויה משמעותית בנסיבות הארוע. 
 
השתתפות עצמית, תביעה ופיצויים
ההנחה הרווחת היא שבמקרה של פריצה, גניבה או נזק כלשהו לרכב, מומלץ להפעיל את הביטוח כי למטרת זאת בדיוק הוא נרכש. אולם במקרים בהם לפי תנאי הפוליסה, גובה ההשתתפות העצמית של הלקוח גבוה במיוחד, לא תמיד משתלם לגבות את פיצויי הביטוח .במידה והתביעה לא מאושרת, המבוטח עדיין מחויב בסכום ההשתתפות ולכן חשוב לבחור את המקרים בהם הנזק שנגרם הכרחי לתביעת פיצויים. כמו כן, ישנם מקרים שלאחר התביעה המבוטח מקבל פיצוי כספי ראוי על הנזק, אך לעיתים הוא אינו מצדיק את הוצאות התביעה.  
ביטוח רכב מתחלק לשניים. ביטוחי חובה וביטוחים משלימים
ביטוח רכב מתחלק לשניים. ביטוחי חובה וביטוחים משלימים
בחירת נכונה של פוליסה 
הבעיות הרבות שעלולות להתעורר במקרה של הפעלת ביטוח הרכב, מעוררת את השאלה האם הביטוח מועיל במקרה של נזק. התשובה לכך היא שכדי להבטיח כיסוי רחב יש להסדיר את תנאי הפוליסה לפני חתימה על חוזה הביטוח וכך למנוע קשיים עתידיים. השוואות מחירים בביטוח רכב והתמקחות על תנאי הפוליסה תבטיח רכישת ביטוח במחיר משתלם, שיעניק כיסוי יעיל במקרה של תאונת דרכים, גניבה ונזקים לרכב. 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות