ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

הסבר על ליסינג מימוני

החלוקה הגסה בין ליסינג מימוני לתפעולי אינה מתייחסת לסוגי העסקאות השונות ולכן מניחה שיש שני סוגים בלבד לרכישה בליסינג. ההנחה הזאת נפוצה אך מוטעת ביסודה, כי למעשה הסכם מימוני הוא רחב וכולל בתוכו סוגיםשונים של עסקאות וחשוב להבחין ולהבין את ההשלכות הטמונ

מערכת Auto1 |11/02/2013 |13:05 צפיות: 12203
seperator

שוק הרכבים בארץ התרחב בשנים האחרונות באופן משמעותי וכראיה ניתן לראות באחוזי המיסוי על הרכבים מטעם המדינה (מעל 15% מהתקציב המדיני). אמנם מחירי הרכבים גבוהים כתוצאה מהמיסוי על הרכבים גבוה, אך עדיין אחוז הקונים גבוה ונשאלת השאלה מי רוכש ומממן את רכישת הרכבים. התשובה לכך, היא חברות עסקיות שרוכשות רכבים לעובדי החברה בעזרת ליסינג מימוני, במטרה להעניק שרות לעובדים ובאותה דרך לגייס מימון עסקי. 

כיום כ 40 אחוז מהרכבים נרכשים בשיטת הליסינג
כיום כ 40 אחוז מהרכבים נרכשים בשיטת הליסינג
רכישה באמצעות ליסינג
שוק הרכבים בארץ גדול במיוחד וכולל מכירות בסכומים של מעל עשרה מיליארד בשנה ורכישה שנתית של רכבים בסכומים של מעל 20 מיליארד שקלים. קהל היעד למכירה הם גורמים עסקיים כגון  בנקים, חברות ליסינג, חברות יבוא וכדומה. ליסינג הוא הפיתרון לחברות שרוצות לחסוך בעלויות, עסקים רבים חיפשו דרך לחסוך בעלויות שימושי הרכב בעסק וכתגובה עסקי הליסינג, חברות היבוא ועסקים אחרים, נתנו הצעות עסקיות ללא הגדרת מהותן. חצי מהמכירות והרכישות של הרכבים, שייכים לחברות הליסינג וההשכרה ולכן חשוב להבין בין סוגי העסקות שחברות אלו מציעות, כדי לבצע את העסקה המתאימה ביותר. 
 
עסקה מימונית מול תפעולית
החברות מציעות בחירה בין עסקאות תפעוליות ועסקאות מימוניות, כשיטת הליסינג התפעולי דורשת תשלום חודשי בשיטה הדומה למשכנתא והשיטה המימונית היא עסקת רכישה. לקוחות עסקיים רבים מעדיפים את עסקת המימון כי הרכבים שחברות אלו רוכשות מיועדים לעובדים שלהם, שמשלמים מס עבור ההטבה שבהחזקת רכב חברה. החברות זקוקות להון כספי לעסקים ורכבי ליסינג בתור הוצאה מוכרת הם דרך לגיוס ממון. עם זאת, במטרה למקסם את הרווחים, חברות הליסינג מציעות עסקאות מימון שונות שלא תמיד משתלמות ללקוחות. 
שיטת הליסינג היא שיטה מימונית המאפשרת לרכוש רכב בצורה נוחה
שיטת הליסינג היא שיטה מימונית המאפשרת לרכוש רכב בצורה נוחה
שיקולים ברכישה
עסקים רבים בוחרים בעסקה מימונית מול תפעולית מתוך מחשבה שזה יוזיל את העלויות, כשלעיתים ההפך נכון. רכישת ליסינג בעסקת מימון היא במהותה מאינטרס כלכלי, מתוך המחשבה שליסינג הוא דרך טובה לגיוס כספים ואם יש ברשתך הון כספי גדול, אין צורך בליסינג. עם זאת, יש שטוענים ההפך ושעדיף לעסק להשקיע את הכספים בעסק ולהשאיר את הרכבים בידי חברה חיצונית. לכאורה, עסקת מימון משתלמת יותר מתפעולית, אך בפועל זה לא תמיד מדויק ויש לבחון כל עסקה לגופה. 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות