ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

מחשבון מימון לרכב

המימון לרכב יוצר מציאות שבה ניתן לשלם את מחיר הרכב בתשלומים – אולם אליה וקוץ בה – למרות היתרונות וההקלה שמביא עימו המימון לרכב, עדיין ישנו מקום לודא כי העסקה משתלמת.

מערכת Auto1 |18/09/2011 |13:05 צפיות: 14314
seperator

 

מימון לרכב – זה אומר במילים אחרות הלוואה, ולא כל הלוואה היא משתלמת. ההחזרים להלוואה תמיד ילוו בריבית כל שהיא, וכשמדובר בסכומי כסף גדולים כמו אלו, גם הריבית שמסומנת בחוזים ננקבת בהתאם. היות וממילא מדובר כאן על אופציה לשיפור תנאי התשלום על הרכב, חשוב לוודא שבכל זאת אפשר "לסגור את החודש" ועדיין לשלם את ההלוואה בתשלומים חודשיים מבלי להפסיד את הרווח מההלוואה. באופן עקרוני – עדיף לדאוג לכך שהחזר ההלוואה לא יעלה על כחמישית מגודל הכנסת הברוטו. 

איך לחשב את לקיחת ההלוואה?
ניתן להיעזר במחשבון הלוואות למימון רכב, תוך לקיחת הפרמטרים המשפיעים על אותו החזר חודשי, כמו קרן ההלוואה שיעור ריבית שנתית ותקופת הלוואה כפי שהיא נספרת בשנים. את המחשבון יוצרים מתוך קובץ בתוכנת אקסל באופן פשוט. לגיליון העבודה בלשונית למטה קוראים בשם המחשבון, למשל להלוואה של 70,000 נקרא בשם "70,000" וכן הלאה. 

איך לבדוק את הכדאיות?
כך ההמלצה היא ליצור לפחות 4 גיליונות חישוב כאלו: אחד יהיה בסכום הלוואה של 70,000 שקלים לאורך 5 שנים, כשהריבית משתנה – למשל אחד עם ריבית של 5% והשני יהיה באותו סכום הלוואה ותקופת החזר, בריבית של 7.5%. את שני הגיליונות הבאים נחקור על פי סכום הלוואה אחר, באותו האופן. 

מה המשתנים שצריכים להופיע במחשבון?
המחשבון יכיל משתנים שונים, כמו למשל תשלום חודשי, קרן הלוואה, שיעור ריבית שנתית באחוזים, ריבית חודשית – כלומר הריבית השנתית מחולקת ל 12X100, תקופת ההלוואה על פי שנים, תקופת ההלוואה בחודשים, והחישוב להחזר חודשי הנערך על פי נוסחה שמורכבת מאלו. 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות