ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

יבוא אישי לרכבים

מערכת Auto1 |12/12/2012 |13:05 צפיות: 13590
seperator

 

מרבית הרכבים שנוסעים על כבישי ישראל מיוצגים על ידי יבואנים רשמיים שיש להם סניפים ורשתות בארץ. ניתן לראות פחות בארץ רכבים ממותגים שאינם מורשים לייבוא על ידי משרד התחבורה והרישוי, משום שצריכים להתקיים תנאים כמו קיומם של מוסכים מורשים וכן אספקה סדירה של חלפים. יבוא מקביל של רכב ניתן לעשות אך ורק אם זה למטרה פרטית ולא עסקית או מסחרית. מי שמורשה לעשות את היבוא הזה הוא בעל רישיון נהיגה תקף בישראל לאותו סוג רכב אשר עמד בתנאים. 
מרבית הרכבים שנוסעים על כבישי ישראל מיוצגים על ידי יבואנים רשמיים שיש להם סניפים ורשתות בארץ. ניתן לראות פחות בארץ רכבים ממותגים שאינם מורשים לייבוא על ידי משרד התחבורה והרישוי
מרבית הרכבים שנוסעים על כבישי ישראל מיוצגים על ידי יבואנים רשמיים שיש להם סניפים ורשתות בארץ. ניתן לראות פחות בארץ רכבים ממותגים שאינם מורשים לייבוא על ידי משרד התחבורה והרישוי
הגורמים המעורבים ביבוא רכבים אישי
משרד התחבורה מאשר את הזכאות לייבא את הרכב על פי תקינה ורישוי. רשויות המס מחייבות בתשלומי מס קנייה, מכס ומע"מ, חברת השילוח תוביל את הרכב ממגרש הרכבים בחו"ל אל הנמל ותשיט אותו אל נמלי הארץ, עמילי המכס ישחררו את הרכב מן המכס וסוכנות הביטוח תבטח את הרכב בזמן ההובלה. ישנם שלבים שונים שחשוב להתמצא בהם כדי לעשות את זה באופן פרטי.
משרד התחבורה מאשר את הזכאות לייבא את הרכב על פי תקינה ורישוי. רשויות המס מחייבות בתשלומי מס קנייה, מכס ומע
משרד התחבורה מאשר את הזכאות לייבא את הרכב על פי תקינה ורישוי. רשויות המס מחייבות בתשלומי מס קנייה, מכס ומע"מ, חברת השילוח תוביל את הרכב ממגרש הרכבים בחו"ל אל הנמל ותשיט אותו אל נמלי הארץ
יש להעריך את הרכב ולחשב את המיסים
ערך הרכב חשוב כדי לגזור ממנו את שאר התשלומים. ערכו יקבע לפי פקודת המכס וכן תקנות מס. כדי לחשב את המיסים יש לקבוע את בסיס עלות היבוא – כאשר הערך שהצהירו עליו אמור להיות אמיתי וסביר. רוכשים אותו מהסוכן בחו"ל, מוציאים רשיון יבוא, מייבאים אותו ומשחררים אותו מן המכס, מוציאים לו רישיון זמני, בודקים כשירות ותקינה במשרד הרישוי ורק לאחר מכן מוציאים לו רישיון רכב קבוע. 
 
ומה לגבי מכירת רכבים ביבוא אישי?
אילו בעל הרכב מעוניין למכור אותו לאחר שייבא אותו, יכול להמכר לכל אדם. אילו זה דגם סדיר שיש לו מכירה גם בארץ, יש להמתין לפחות שנה מיום שחרורו מהמכס כדי למכור אותו. רכב שאינו משתייך לרשימת הדגמים ביבוא סדיר, יצא לשוק הרכב לאחר שנתיים לפחות מיום שחרורו מהמכס. 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות