ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

שווי שימוש

מערכת Auto1 |28/11/2012 |13:05 צפיות: 16537
seperator

אל ישראל הליסינג התפעולי הגיע לקראת שנות ה-90, כשיטה נוחה למעסיקים להעניק לעובדיהם הטבות איכותיות, ולהם עצמם לאפשר הוצאה שיש בה ניכוי מס בהתאם. את המס – שילם בעבר המעסיק או ששולם ממשכורת הברוטו, ואילו העובד קיבל רכב חדש לגמרי בתשלומים חודשיים, חלק מהעובדים קיבל גם הטבה של דלק על חשבון העסק והכול מוחלף אחת לשנתיים – שלוש. כיום, מונהגת שיטה חדשה להחכרת רכבים דרך מעסיקים לעובדים – "השיטה הלינארית".

מה זה שווי שימוש?
שווי השימוש היה פעם מורכב ממיון כל רכב ורכב לשבע קבוצות שונות, כאשר רכבי קבוצה 2 היו הנפוצים ביותר, דוגמת טויוטה קורולה או מאזדה 3. כיום, השיטה הלינארית עושה חישוב של שוויו של הרכב כאחוז ממחירו המותאם לצרכן. ברכבים מעל לשנתון 2010, המחיר שלהם משפיע ישירות על שווי השימוש ובאופן זהה על המס שגובים מן העובדים.
שווי השימוש היה פעם מורכב ממיון כל רכב ורכב לשבע קבוצות שונות, כאשר רכבי קבוצה 2 היו הנפוצים ביותר, דוגמת טויוטה קורולה או מאזדה 3
שווי השימוש היה פעם מורכב ממיון כל רכב ורכב לשבע קבוצות שונות, כאשר רכבי קבוצה 2 היו הנפוצים ביותר, דוגמת טויוטה קורולה או מאזדה 3
ישנו אחוז מסוים גם של דרגות שווי מס על ליסינג תפעולי, שהיום עומד על 2.48% ממחיר מחירון של הרכב. המטרה אם כן של אותה רפורמה היא לקדם רכישה של מכוניות קטנות יותר, מזהמות פחות ולפיכך עומדות בתקנים ומזהמות פחות. גם עבור החכרת רכבים היברידיים ניתן לקבל הנחה בשל כך.
כיום, מונהגת שיטה חדשה להחכרת רכבים דרך מעסיקים לעובדים –
כיום, מונהגת שיטה חדשה להחכרת רכבים דרך מעסיקים לעובדים – "השיטה הלינארית".
ישנם מקומות עבודה שתורמים גם בכיסוי המס
היות וכיום המס המשולם ממשכורת הנטו של העובד נחשב להרעה בתנאי השימוש של הרכב ביחס לשיטת הקבוצות הקודמת, עדיין ניתן למצוא מקומות עבודה שמצ'פרים את עובדיהם בכך שמכסים את חלק מעלויות המס, כאשר העובד ישלם אותו אולם יקבל בהמשך קיזוז בתשלום ממקום עבודתו. 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות