ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

ביטוח רכב- מה שחלקנו לא יודעים

ביטוח רכב הוא שם לשלושה סוגים של פוליסות, כשאחד מהם מחויב על פי תקנות התעבורה. במקרים של פגיעה בגוף או ברכוש, יהיה כיסוי פיננסי שימעיט את ההוצאות על הנזק.

מערכת Auto1 |08/11/2012 |13:05 צפיות: 11597
seperator

ביטוח חובה הוא ביטוח רכב  בסיסי שהחוק דורש לעשות. המטרה היא לאפשר למעורבים בתאונת דרכים לקבל גיבוי וכיסוי כספי גם אם הייתה פגיעת גוף לנהג, לנוסעי הרכב או להולכי רגל – וזאת מבלי לחשוש ללכת להבדק ולהוציא כספים רבים על אשפוז ועל השיקום וכל המשתמע מכך. ביטוח מקיף הוא ביטוח רכוש – ונועד לפצות על נזק פיזי לרכב שנגרם בתנאים מסוימים – בין אם גורם שלישי פגע או שזו תאונה עצמית ואפילו כוח עליון. הפוליסה לצד שלישי תפצה כשתובעים את בעל הרכב בגין פגיעה ברכוש של אחר.

חשוב לדעת כי לעתים ישתלם פחות לעשות את הביטוח המקיף
חשוב לדעת כי לעתים ישתלם פחות לעשות את הביטוח המקיף

הביטוח לנהגים צעירים
נהגים צעירים שמסתייעים בהוריהם כדי לממן רכב או ללוות אותו, בדרך כלל אינם משלמים בעצמם על הביטוח לרכב, והמשמעות היא שאינם תמיד מודעים למהות הביטוח לרכב, ובטח שאינם מוציאים את סכומי העתק שההורים משלמים עליהם. יכול להיות שבמקרים מסוימים, הם משלמים חלקית על הביטוח של נהג צעיר, תוך כדי שימוש במכשיר הנייד לפתיחת הפוליסה כשנכנסים לרכב או להקפאתה ביציאה מן הרכב.
הכול טוב ויפה כשמדובר על רכב בבעלות פרטית
הכול טוב ויפה כשמדובר על רכב בבעלות פרטית

השכרת רכב וביטוח לרכב

הכול טוב ויפה כשמדובר על רכב בבעלות פרטית. אולם רכבי ליסינג והשכרות – מי משלם על הביטוח לרכב? מלבד ההתנהלות על פי חוזה מול חברת ההשכרות לפחות בעסקאות ליסינג (בליסינג מימוני בכל מקרה האחריות על ביטוח רכב היא על השוכר), נהוג כי השוכר בוחר עסקת חבילה מול החברה המבטחת שכוללת ביטוח רכב. אילו הוא מעדיף לשכור את הרכב ללא ביטוח ולקבוע לפי השוואת מחירים איזו חברת ביטוח תשרת אותו גם זה טוב.

אפשר גם ביטוח צד ג' בלי מקיף
מלבד רכישת הפוליסות בנפרד – כל אחת מחברת ביטוח אחרת או בחבילה ביחד, חשוב לדעת כי לעתים ישתלם פחות לעשות את הביטוח המקיף ובמקרה כזה, לעשות רק את הביטוח לצד שלישי וליהנות מכיסוי גם אם אדם מסוים או גוף מחליט לתבוע את המבוטח ביום בהיר.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות