ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

חובת חברת השכרה לבטח בביטוח צד ג

העסקה שבין הלקוח השוכר לבין חברת השכרות הרכב מתבצעת באמצעות חוזה. משום כך, מחובת שני הצדדים להבהיר את כל מה שקשור בחוזה בנוגע לחברת הביטוח, עוד לפני החתימה עליו.

מערכת Auto1 |05/11/2012 |13:05 צפיות: 10413
seperator

נדמה כי הפוליסה לצד שלישי היא שולית לכאורה, ואין לה ייחוס במעמד כריתת החוזה מול חברת ההשכרות. בפועל, סביר מאוד להניח כי לאורך תקופת השכרה כה ארוכה כמו ליסינג, עלול להתרחש מקרה בו הנהג השוכר פוגע ברכוש של אחר, ואילו האחר תובע אותו בגין כך. התוצאה? השוכר אמור לשלם מכיסו, אלא אם עשה ביטוח לצד שלישי. במידה והחליט לעשות בעצמו, יידע את חברת הביטוח שכן אולי ישנו כבר ביטוח מטעמה שהוא משלם עליו.

נדמה כי הפוליסה לצד שלישי היא שולית לכאורה, ואין לה ייחוס במעמד כריתת החוזה מול חברת ההשכרות
נדמה כי הפוליסה לצד שלישי היא שולית לכאורה, ואין לה ייחוס במעמד כריתת החוזה מול חברת ההשכרות

האם חלה חובת ביטוח צד ג' על המשכירה?

לפי הנוהל משנת 2008 לעניין ביטוחי רכב אצל החברה המבטחת, חלה החובה לבטח את הרכבים לצדדים שלישיים באמצעות חברת הביטוח שהיא נטלה לעצמה. בנוסף, אותה חברת ביטוח יכולה לבחור ליטול על עצמה שלא להתקשר עם חברת ביטוח לצורך העניין ולכסות בעצמה את נזקי צד ג' כאילו הייתה מבטח מורשה לכל עניין.
החוק קובע הסתייגות מחובתה של המשכירה או המבטחת לפצות עבור חבות צד שלישי
החוק קובע הסתייגות מחובתה של המשכירה או המבטחת לפצות עבור חבות צד שלישי

מתי ישנה הסתייגות מכך?

החוק קובע הסתייגות מחובתה של המשכירה או המבטחת לפצות עבור חבות צד שלישי, וזה כאשר החברה שעליה האחריות לתשלום  חבות צד ג' תוכיח שהשוכר לא מנע או לא ניסה להפחית את הנזק שנעשה.

איך קובעים את גובה הנזק?
על פי חוזר מספר 20 שהוציא משרד התחבורה, החברה המפצה בגין ביטוח צד ג לרכב תחויב לשלם על חלפים מקוריים בלבד של הרכב, אשר לא חלפי עדיין שנתיים ממועד ייצורם. לחוזר זה ישנו גם סייג – כל עוד החלפים המוחלפים אלו חלפים חדשים ולא משומשים. כך קובעים את שווי החלפים שנפגעו.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
אלסקן - הטנדר החדש מבית רנו
טנדר חדש מבית רנו ושמו אלסקן, כןכן אתם קוראים נכון, היצרנית הותיקה עושה צעד נוסף הליגה של הגדולות ומעמידה גם היא טנדר איכותי וחזק המשלב יכולות של ממש לצעד אבזור ואיכות נסיעה
קרא את הכתבה

טויוטה קורולה 2017 במבחן רכב
לקראת שנת 2017 הציגו בטויוטה את המשפחתית הנמכרת ביותר בישראל. האמת שהפעם בחרו בחברה ללכת על המוכר והטוב ובצדק, וכך עם כמה שינויים בפנים הרכב הטויוטה תיתן לכם את מה שאתם אוהבים ועוד קצת.
קרא את הכתבה

נסיעת מבחן בתנאים משתנים ליונדאי i10
יונדאי i10 לא עוצרת בפיתוח ומגיעה להישגים מרשימים למדי במבחני דרך לנסיעה בינעירונית ועירונית ומציגה נסיעה איכותית ורגועה כזו שמזכירה מותגים אירופאים מובילים וותיקים, האם מדובר במהפכה של ממש או בהברקה חד פעמית?
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות