ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

ליסינג תפעולי מול רכישה

השנים האחרונות מאופינות בשינוי חד מאוד בכל תעשיית הרכב. יותר ויותר אנשים רוכשים רכבים בשיטות הליסינג השונות וביניהן שיטת הליסינג התפעולי.

מערכת auto1 |28/08/2012 |13:05 צפיות: 12784
seperator

כיום מי שרוצה לרכוש רכב חדש עומדות בפניו שתי אפשרויות עיקריות. האופציה הראשונה והמסורתית יותר היא רכישה של כלי רכב בין אם חדש ובין אם יד שניה. אפשרות האחרת שתופסת תאוצה בזמן האחרון היא חתימה על עסקאות ליסינג ארוכות טווח. שיטת הליסינג התפעולי היא אחת מהשיטות הנפוצות ביותר בשנים האחרונות. העיקרון הוא פשוט ביותר, הנהג משלם מקדמה ראשונית ששות ערך לכ30 אחוז מהרכב ושאר התשלומים נפרסים על תקופה קבועה וידועה מראש. ההבדל בין שיטה זו לשיטת הליסינג המימוני הוא שכל ההוצאות על תחזוקה נופלות על חברת הליסינג.

כיום בשיטת הליסינג ניתן לרכוש כמעט את כל סוגי הרכבים שיש
כיום בשיטת הליסינג ניתן לרכוש כמעט את כל סוגי הרכבים שיש

ליסינג תפעולי או רכישה?

ליסינג תפעולי מן הסתם מאפיין יוצתר חברות עסקיות וארגונים גדולים שנעזרים במגוון כלי רכב לצורך פעילותם השוטפת. בחברות אלו כל תקלה ברכב יכולה לשבש את המהלך העסקי של החברה ועל כן החברה צריכה להיות מכוסה מכל כיוון בתחום זה. ליסינג תפעולי מונע תקלות שונות, רוב עסקאות הליסינג התפעולי כוללות לא רק תיקון רכב אלא גם מתן רכב חלופי במידת הצורךץ בצורה זו ניתנת לחברה אפשרות להמשיך ולעבוד ללא הפרעות מיותרות. לחברות עם ציי רכבים גדול ונזקים תכופים יותר מומלץ להצטייד ברכב בשיטת הליסינג התפעולי בעוד שלעיתים לחברות עם מעט רכבים עדיף אולי לרכוש רכב בשיטת הליסינג המימוני.
להיבט הכלכלי יש השפעה רבה על ההחלטה האם לרכוש רכב או לבחור בשיטת הליסינג
להיבט הכלכלי יש השפעה רבה על ההחלטה האם לרכוש רכב או לבחור בשיטת הליסינג

צבירת נכסים או תשלומים

להיבט הכלכלי יש השפעה רבה על ההחלטה האם לרכוש רכב או לבחור בשיטת הליסינג. שנים חברות גדולות העדיפו לרכוש רכבים וזאת על מנת לצבור הון בחברה דבר אשר מעלה את קרנה של החברה ומקל את ההתנהלות אל מול רשויות המס. בטוח הארוך עסקאות אלו פחות משתלמות לחברות כיוום הרכב סובל מירידת ערך דרסטית, יש תשלומים נלווים שמתווספים כל שנה כמו ביטוחים , אגרות וכדומה וזאת ללא קשר לזמן מבוזבז על התעסקות עם כלי הרכב.

אילו רכבים ניתן לרכוש בליסינג?
כיום בשיטת הליסינג ניתן לרכוש כמעט את כל סוגי הרכבים שיש. יש חברות שמתמחות בליסינג לרכבי יוקרה, יש כאלו שמחזיקות את כלהרכבים ועוד. על כן, חשוב לבחור חברת ליסינג אמינה, כזו שתספק שירות טוב ואמין בעת הצורך.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
דגמי 2018 החדשים בעולם הרכב
קרא את הכתבה

"השקט שלפני הסערה" – אופנועי ZERO בישראל 2017
האופנוע פועל ומוכן להטיס אותי, אני רוצה להקשיב לציפורים, לתנועה ולשכן שצועק על כלב נובח. לשקט שלפני הסערה. אופנועי הזירו החדשים מגיעים לישראל, וכתבנו כאן כדי להסביר לכם הכל.
קרא את הכתבה

יונדאי מציגה: העתיד כבר כאן
נעים להכיר, יונדאי איוניק, הרכב המשפחתי וההיברידי החדש של יונדאי שאמור להיות הצעד הבא בעולם הרכב, נחת בישראל.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות